Moje cesta

Když mi bylo šest let, řekla mi maminka: „Dívaj sa mi na ruky, jak to dělám.“ Snad nejlepší rada mého života.

Dala mi jehlu nit a plátno a já jsem začala vyšívat svoji první recjazku. Přidávala jsem kvetá a výšivka se začala vinout po plátně jako pestrá cesta životem.

Už víc jak 40 let vyšívám a vždy si najdu další cíl, kam se posunout. Výšivka je pro mě nekonečným zdrojem inspirace a radosti.

Výšivka z Kopanic vám pomůže nalézt spojení se sebou, se svými kořeny, s podstatou života, odvěkou pravdou a energií vloženou do tvorby díla.

Když si oblečete kroj z oblasti Moravských Kopanic stanete se jiným člověkem. Jedná se o odlišný oděv, než na který jsme dnes zvyklí. Výšivka je steh po stehu vyrobená rukama, a je v ní vložena energie a nálada člověka, který ji vytvořil a také se v ní odráží otisk dne, kdy vznikala.

Výšivka z Kopanic je plná magických symbolů, které přináší ochranu v nesnadných chvílích, štěstí, hojnost a lásku. Vše o čem lidé sní a po čem touží.

Tradiční lidová výšivka z Kopanic je krásná a jedinečná záležitost. Je to něco, co nikdy nevyšlo z módy.

Vzory výšivky z Kopanic jsou inspirovány světem kolem nás a hlavně přírodou, proto všechny výrobky provází kouzelná krajina Moravských Kopanic.

Vyberte si dílko, jehož obraz je vám blízký, líbí se vám a nejvíce vás osloví.

Ať vás kouzlo, které k vám vstoupí s výšivkou z Kopanic, provází po mnoho dní a je vám k užitku.